Image Alt

JanHelsing_melby.

Info

Kuupäev: 29.03.2019
Uksed: 22.00
Vanus: vanusepiiranguta
Pilet: 8€

Jan Helsing on meloodilist ja kitarripõhist indie-rokki viljelev Tallinna ansambel, mis asutati 2012. aasta suvel. Ansambli tuumiku moodustavad muusikud, kes alustasid ühist muusikategemist 1990. aastate keskel ansamblis Dreamphish. 2019 aasta alguses ilmus neil teine kauamängiv „Käed“
Värske album koondab 11 eestikeelset pala, millest enamik kulgevad mõtlikult olmepoeesias, nagu seda tegi ka bändi debüütplaat „Kajalood“ 2014. aastast.
Samas leiab albumilt pöördeid äkiliste meeleolude, kiirema tempo ja elektrooniliste helide rüppe. Kirjanikuna tuntud Jan Kausi sõnad toetuvad unenäolistele vokaalmeloodiatele, ent visandavad ka teravamaid, mõnikord lausa ühiskondliku närviga vaateid.
Nii leiab eestikeelne sõnaseade „Kätel“ oma väljateenitud koha dreampop´i traditsioonis, liikudes samal ajal julgelt ka staadioniroki pärusmaal.
Jan Helsingi moodustavad Andres Soosaar, Arpo Vatsel, Helari Pluss, Jan Kaus, Kristi Kindel ja Margus Voolpriit, mistõttu õhkub „Kätest“ nimetatute varasema tegevuse jälgi kollektiivides Dallas, Dreamphish, Pia Fraus, Wolfredt, Picnic ja Morningrise.
“Käed” – https://open.spotify.com/album/4jGOU8R7uJ9gZdafrXNxcl

Melby on psühhedeeliline popmuusika Stockholmist.
Melby kontserdil saab kogeda kogu nende areneva ja järjest omapärasemaks kujuneva muusikalise spektri nüansse. Juba peale kahe singli avaldamist olid nende Stockholmi kontserdid välja müüdud ning sellest ajast peale on nad oma kuulajaskonda kasvatanud etteastetega Rootsis, Londonis ja Berliinis.
Bändi võrreldakse sageli oma kaasmaalaste Dungen’i ja Amason’iga, kuid Melby on oma dünaamilise helikeele ja folgi, psych’i, indie’i ja popi mõjutustega täiesti omanäoline. Kerget semi-psühhedeelilist indie pop’i viljeleva kvarteti solist on Matilda Wiezell. Tema lummav hääl sobib ideaalselt Melby muusikalise helikeelega, mida on The Line of Best Fit kirjeldanud kui „ebamaist ja läbinisti geniaalset”.
Bändi debüütalbumi andis välja Rama Lama Records: http://bit.ly/2ndgEyE